Szykasz pożyczki za darmo?

Sprawdź nasz Ranking chwilówek
Nawet do 6 000 zł w pierwszej pożyczce za Darmo!

Nie wiesz którą pożyczkę wybrać?

W naszym rankingu najlepsze oceny uzskała oferta Provident.
Szybki czas wypłat i brak obowiązku wykazania zaświadczeń
pozwoliło zdobyć firmie pierwsze miejsce w naszym rankingu

Pożyczki na raty to obecnie bardzo popularna forma zdobywania środków na różne cele. Cechuje je duża dostępność i szybkie, ograniczone do minimum formalności. Aby znaleźć ofertę dostosowaną idealnie do potrzeb, warto zapoznać się z rankingiem pożyczek ratalnych.

Ranking pożyczek ratalnych


Czym tak właściwie jest ranking pożyczek na raty? Definicja tego pojęcia opierać się może na potocznym znaczeniu – udzieleniu przez określoną osobę lub instytucję konkretnej kwoty pieniężnej lub przedmiotów na oznaczony bądź nieoznaczony czas, z możliwością naliczenia kosztów takiego udzielenia. W prawie polskim warunki pożyczek reguluje kodeks prawa cywilnego, a także w przypadku instytucji regulacje związane z kredytem konsumenckim. Spłata pożyczki może następować jednorazowo – całościowo lub też być rozłożona na raty.

Do głównych cech rankingu pożyczek na raty zaliczyć można:

 • kwotę lub przedmiot pożyczki,
 • oznaczenie stron pożyczki – pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, którzy mogą być zarówno osobami fizycznymi jak i instytucjami,
 • oznaczenie czasu pożyczki,
 • określenie kosztów pożyczki lub ich braku, na przykład:
  -opłata przygotowawcza,
  -prowizja,
  -oprocentowanie i wynikające z niego odsetki
 • prawa i obowiązki stron – przy kwocie powyżej 1000 złotych warunki umowy powinny być spisane.
  W przypadku pożyczek bankowych obowiązuje je także prawo bankowe. Pożyczki konsumenckie ratalne w ranking pożyczek na raty udzielane są przez przedsiębiorstwa jako alternatywy dla banków. Bardzo często nie wymagają weryfikacji BIK czy BIG, dzięki czemu wiele osób otrzymuje możliwość podreperowania budżetu mimo nie najlepszej historii kredytowej. Dogodne spłaty w tygodniowych albo miesięcznych ratach pozwolą zaradzić wyjątkowym sytuacjom.
 • Jak można wziąć pożyczkę na raty?


  W dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się potrzeba nagłego dysponowania większą sumą pieniędzy. Nieodwracalne zepsucie się sprzętu AGD, duża promocja w sklepie czy niespodziewana szansa na atrakcyjny wyjazd urlopowy – te, jak i wiele innych sytuacji potrafi nakłonić do skorzystania z ofert pożyczkodawców. W jaki sposób można wziąć pożyczkę?

  Po pierwsze – źródło dochodu
  Mylą się ci, którzy uważają, że pożyczki pozabankowe nie wymagają posiadania żadnych dochodów. Oczywiste jest, że żeby pożyczyć pieniądze, trzeba mieć perspektywy na ich spłatę. Z pewnością jednak w przypadku pożyczek ratalnych pożyczkodawca patrzy na formę uzyskiwania przychodu łagodniej niż bank i akceptuje szersze możliwości, nie wymagając zwykle zaświadczeń od pracodawcy. Aby uzyskać pożyczkę, można zatem osiągać dochód z tytułu na przykład:

  umowy o pracę lub kontraktu, ale również umów o dzieło czy zlecenia,
  emerytury, renty lub świadczeń przedemerytalnych,
  własnej firmy lub gospodarstwa rolnego,
  pracy za granicą, z wynagrodzeniem przelewanym na polskie konto,
  dorywczej pracy na studiach,
  stałych zasiłków, na przykład rodzinnego czy pielęgnacyjnego.
  Należy jednak pamiętać, że w każdej firmie pożyczającej pieniądze mogą być inne warunki przyznawania pożyczki. Warto sprawdzić w materiałach informacyjnych czy na stronie, jakie warunki stawia dana instytucja. Większość z nich, by zachęcić większą rzeszę klientów niż tradycyjne banki, oferują pożyczki bez weryfikacji w BIK. Pozwala to na uzyskanie funduszy nawet przez osoby, które wcześniej miały jakieś problemy ze zobowiązaniami.

  Suma pożyczki iczas spłaty
  Pożyczkę ratalną można zaciągnąć nie tylko w oddziale firmy, przedstawiając dokument tożsamości. Coraz popularniejsze stają się pożyczki ratalne przez Internet. Z użyciem przelewu weryfikacyjnego czy innych interaktywnych form autoryzacji tożsamości już w kilkanaście minut można otrzymać zgodę na wypłatę pożyczanych pieniędzy. Warto określić dokładnie, jaka kwota leży w zasięgu zainteresowania i w jakim okresie można ją spłacić, a potem znaleźć najlepszą ofertę – pomocny tu będzie ranking pożyczek na raty.